Dnešního dne 31.3.2015 se odpoledne přes Benešovsko a Zručsko přehnala pořádná větrná a dešťová smršť (okraj orkánu Niklas), napáchala značné škody a způsobila spoustu poruch na elektrickém vedení, což hodně ovlivnilo chod naší sítě. ČEZ je zahlcen hlášenými poruchami a všichni jeho technici jsou v terénu.

Popadané stromy, zpřetrhané vedení, popadané sloupy vysokého napětí a vyzkratované trafostanice ovlivnili provoz po vybití záložních zdrojů v těchto hlavních lokalitách a na ně návazných obcích:

  • Vlašim (celé město) , opraveno v cca 20:30
  • Zruč nad Sázavou (celé město) , opraveno v cca 18:30
  • Miřetice ( návazně z nich Trhový Štěpánov, Chabeřice, Hulice, Jeníkov, Malovidy, Chmelná, atd.) , opraveno v cca 21:30
  • Velíš (návazně z ní Buchov, Bedřichovice, Zvěstov, Kondrac, Roudné, Vracovice, Ostrov, Dub, atd.) , opraveno v cca 7:30 druhý den

Situaci v průběhu dne monitorujeme a kde to jde, snažíme se z naší strany problémy vyřešit co nejdříve, i když se potýkáme s častými znovuvýpadky proudu na místech, kde již opravy byly provedeny.

Nyní v 22:00h trvá bezproudí ve Velíši. Zde jsou polámané sloupy NN rozvodů. ČEZ opravuje, obnovu chodu lze nejdříve očekávat až zítra ráno.  Pár fotek z potrhaného vedení ve Velíši naleznete pro představu na našem fóruVelice se omlouváme za nastalé komplikace.

Info 1.4.2015 :

Dopoledne dále trvají poruchy napájení na několika menších vysílačích (Čechtice, Křivsoudov, Jeníkov, Chmelná). ČEZ je přetížen a neposkytuje žádné informace, odhad opravy tedy neznáme. Tyto lokality opraveny během dopoledne.

V cca 9:15 hod došlo k velkému výpadku proudu v obci Struhařov a okolí. ČEZ o závadě informován, obnovení dodávek elektřiny a provoz vysílačů lze očekávat během odpoledne. Obnovení se povedlo okolo 14:00 hod.

Mohlo by vás zajímat