Dnes v noci z 1.6.2013 na 2.6.2013 se zvýšila intenzita dešťů na Vlašimsku a i nás zasáhly povodně. Díky nově budovaným protipovodňovým opatřením se zatím průtok městem drží.

Toto se ovšem nedá říci o stavu elektřiny v okolí. Dochází k mohutným výpadkům i úmyslnému vypínání trafostanic z důvodu jejich zaplavení. Už od brzkého rána vozíme na hlavní body sítě elektrocentrály, všechny co máme. Dále došlo při noční bouřce k poškození spoje 10,5 GHz na pile Veselce (oprava provedena v 13:00). Situace se nedá plně zvládat a proto se omlouváme za případné omezení internetu.

Momentálně v 16:00 je situace v naší síti již stabilizována. Nejdou mnohé malé koncové vysílače, ale ty se budou řešit až po obnovení dodávek elektřiny. Hlavní síť se nám povedlo udržet v provozu díky velkému nasazení. Zatím není čas na více info, ale večer dodáme i nějaké fotky pro představu intenzity problémů.

Pár slíbených fotek naleznete na našem diskuzním foru.

Situace se nezlepšuje a ve Vlašimi Blanice stále stoupá. Již dosahuje mostu, ve kterém vede hlavní optický tranzit. V 17:00 byla odpojena další trafostanice a bez energie je v podstatě celý severní břeh Blanice. Na optickém bodě je nasazena elektrocentrála. Vysílač na firmě Astro není úmyslně zapojen, jelikož z něj jsou napojeny vysílače na Domě sourozenců Roškotových a v Ratajské ulici a i ty jsou bez energie. Situaci monitorujeme…

V 20:00 se povedlo obnovit napájení ve většině Vlašimi. Bezproudí je pouze podél Blanice z důvodu zatopené trafostanice vedle dětského hřiště na novém Neubauerově nábřeží, ale zase došlo k výpadku na centrále v Miřeticích. Baterie vydrží tak hodinu (nestíhají se dobíjet).

V pondělí 3.6.2013 se hned o rána řešily problémy na páteřních bodech na Veselce a Miřeticích. Zde se obnova povedla v cca 8:00h. Dobrou zprávou je, že Blanice pozdě večer kulminovala, ale opět začalo pršet. Tak uvidíme. Celá síť je plně funkční, vyjma vysílače v obci Ostrov. Zde je stále pod vodou trafostanice a termín obnovení napájení není znám, ale jelikož nejde elektřina v celé obci, zatím neřešíme..

Tak opět okolo 9:30 jsou problémy na centrálním bodě na pile Veselce. Zlobí opět spoj 10,5 GHz, včera byla vyměněna jedna část a druhá se tvářila OK, zřejmě tomu tak asi není. Na místě řešíme. Spoj byl vyměněn, ale stále s enetváří zcela korektně a je dolazován. Okolo 16:30 už snad bude vše hotovo.

Okolo 14:00 byla k rozvodné síti připojena obec Ostrov a zde vysílač najel.

Po bouřce ze soboty na neděli se projevily další dvě poruchy. Na vysílači na bytovce V Sadě 1505 byla poškozena vysílací karta a došlo ke snížení signálů, zhoršení kvality (bude dnes vyměněna). V noci na sobotu dostala také přímý zásah bleskem vodárna ve Vracovicích. Je zde zničena elektroinstalace (vypálené jističe) a pro čerpání vody musí být ručně přepojována. V tuto dobu dochází k výpadkům internetu po dobu čerpání vody. Finální oprava snad proběhne zítra.

 Okolo 17:30 byly zprovozněny Vracovice a spoj na Veselku zatím drží. Čili se dá síť naší společnosti prohlásit za plně funkční.

Mohlo by vás zajímat